Cheesecake met karamelsaus en noten

Cheesecake met karamelsaus en noten

(10 personen)

Ingrediënten

Bodem
  • 250 g speculoos
  • 100 g boter, gesmolten
Vulling
  • 900 g roomkaas
  • 200 g suiker
  • 30 g maïszetmeel
  • 4 eieren
  • 200 ml room
  • 1 vanillestokje, het merg
  • Le zeste d’un citron
Karamelsaus
  • 200 g suiker
  • 60 ml water
  • 200 ml room, warm
  • 60 g de beurre
  • een snuif fleur de sel
Gekarameliseerde noten
  • 200 g gemengde noten (bv. hazelnoten, macadamianoten en pecannoten)
  • 80 g suiker
  • 30 ml water

Bereiding

1. Maal de speculoos fijn, meng met de boter en druk aan in een met bakpapier beklede springvorm van 24 cm. Bak 10 minuten op 160 °C en laat afkoelen.

2. Meng de roomkaas, suiker en het maïszetmeel glad. Voeg de eieren één voor één toe en meng er de room, vanille en citroenzeste door.

3. Giet op de bodem en bak 55-60 minuten op 150 °C, tot de rand gestold is en het midden nog licht trilt.

4. Laat 1 uur afkoelen in de uitgeschakelde oven met de deur op een kier. Laat vervolgens minstens 6 uur, bij voorkeur een nacht, opstijven in de koeling.

5. Kook voor de karamelsaus de suiker met het water tot een amberkleurige karamel. Blus met de warme room en werk af met de boter en fleur de sel.

6. Rooster de noten 8 minuten op 170 °C. Karamelliseer de suiker met het water, meng er de noten door en stort uit op bakpapier. Laat afkoelen en breek in grove stukken.

7. Démoulez le cheesecake, répartissez les fruits à coque caramélisés sur le dessus et nappez de sauce caramel au moment de servir.

💡 Tip : Maak de cheesecake een dag vooraf en laat hem een nacht opstijven. Snijd met een warm, droog mes en serveer de karamelsaus lauw.